strona główna
2021-12-03 

W wigilię biuro będzie nieczynne

W dniu 24 grudnia 2021r. (wigilia) biuro "Między Prosną a Wartą" - LGD będzie nieczynne.2021-11-09 

Zmiany w LSR i w załaczniku do LSR - konsultacje społeczne

„Między Prosną a Wartą” – LGD dokonała zmian w treści LSR oraz w załączniku nr 3 do LSR Plan działania. Zmiany zostały dokonane w związku z aktualizacją wysokości dostępnych środków na realizację LSR.

Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami2021-11-04 

Zaproszenie do udziału w konkursie

Przekazujemy informację o konkursie „Nasz zabytek”.

Jest to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Zwycięski projekt uzyska od Fundacji Most the Most dofinansowanie (do 1 000 000 PLN). Właściciel zabytku przeznaczy je na rewaloryzację zabytku i dostosowanie go do wybranej w konkursie funkcji społecznej.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć TUTAJ

  więcej >>


2021-10-29 

Czym jest program LEADER i wdrażające go Lokalne Grupy Działania?

W Polsce działa prawie 300 Lokalnych Grup Działania. Członkami tych organizacji są przedstawiciele samorządów gmin, placówek oświaty, kultury, organizacji i stowarzyszeń działających na danym terenie, firm, spółdzielni i co najważniejsze - w stowarzyszeniach także zwykli mieszkańcy gmin, na których obszarze działa dany LGD. Chcesz zmienić Polskę od środka? Dołącz do jednej z naszych grup na swoim terenie. Chcesz wiedzieć co przez ostatnie lata udało nam się wspólnie osiągnąć w ramach programu LEADER, który realizowany w Polsce jest już od 15 lat?

  więcej >>


2021-10-06 

Kolejna firma dofinansowana ze środków LGD

W dniu 5 października br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w obecności Członka Zarządu Województwa Łódzkiego – Pana Andrzeja Górczyńskiego podpisano kolejną umowę w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętych inicjatywą LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Z unijnych środków dofinasowanie otrzyma Pani Bożena Świtek na działalność gospodarczą, polegająca na stworzeniu kompleksowej i konkurencyjnej firmy, która świadczyć będzie usługi gastronomiczne. Nowa firma będzie funkcjonować na terenie gminy Wieruszów na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania „Między Prosną a Wartą”. Przyznana kwota pomocy wynosi 70 000,00 zł.2021-09-21 

Są pieniądze na infrastrukturę rekreacyjną i kulturalną

7 podmiotów z obszaru działania naszej LGD otrzyma środki na realizację zadań w zakresie rozwoju infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej. Są to grantobiorcy wybrani w ramach projektu grantowego Infrastruktura kulturalna i rekreacyjna na terenie LGD "Między Prosną a Wartą”. Projekt grantowy realizuje Stowarzyszenie „Między Prosną a Wartą” – LGD w ramach swojej Lokalnej Strategii Rozwoju.

Więcej o projekcie grantowym znajduje się TUTAJ2021-08-26 

Webinarium dla przedsiębiorców

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium pn. „Przedsiębiorco, inwestuj w firmę! – instrumenty zwrotne dla MŚP”. Celem webinarium jest przedstawienie wybranych form wsparcia zwrotnego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Najbliższe webinarium odbędzie się w następującym terminie:

  • 7 września 2021 roku w godz. 10:00 – 11:00 (rekrutacja do 2.09.2021 r.) – organizator: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu;

W przypadku chęci wzięcia udziału w webinarium, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ   pod przyciskiem "Weż udział"
Informujemy o możliwości zapewnienia tłumacza języka migowego podczas spotkania. Potrzebę taką wystarczy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w webinarium decydować będzie kolejność zgłoszeń. Po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego zostanie wysłane potwierdzenie udziału w webinarium wraz z technicznymi informacjami na temat sposobu połączenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu

ul. Rynek 14, 98-200 Sieradz

tel. +48/ 43 678 40 80, +48/ 43 822 89 25

Godziny otwarcia:

poniedziałek w godz. 8:00-18:00

wtorek - piątek w godz. 8:00-16:00

LPISieradz@lodzkie.pl

www.rpo.lodzkie.pl, www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 2021-08-17 

Są pieniądze na infrastrukturę rekreacyjną i kulturalną

10 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w obecności Pana Andrzeja Górczyńskiego – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego Pani Prezes naszej LGD Teresa Piotrowicz podpisała umowę o realizacji przez „Między Prosną a Wartą” kolejnego projektu grantowego. W ramach tej umowy grantobiorcy rozwiną ogólnodostępną infrastrukturę rekreacyjną i kulturalną.2021-08-03 

Wędrówki po ziemi łodzkiej


Mieszkańców Wieruszowa zapraszamy na bezpłatny wyjazd do Uniejowa i Łodzi.
Realizator zadania Fundacja SALIX
Zadanie realizowane w ramach: Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego


  więcej >>


2021-06-23 

Dobre praktyki

Zapraszamy do zapoznania się z opisem wybranych operacji zrealizowanych przez beneficjentów, którzy środki na swoje przedsięwzięcia otrzymali za pośrednictwem "Między Prosną a Wartą" - Lokalna Grupa Działania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Opisane zadania stanowią tzw. „dobre praktyki” oznacza to, że mogą być inspiracją dla innych organizacji oraz lokalnych społeczności do podjęcia działań na rzecz identyfikowania i rozwiązywania problemów.

TUTAJ prezentujemy "dobre praktyki"2021-06-10 

Ogrody i ogródki - konkurs wojewódzki

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Szreiber zaprasza mieszkańców regionu do udziału w konkursie "Ogrody i ogródki".

Szczegóły konkursu

Regulamin konkursu2021-06-10 

Kolorowy balkon - konkurs

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Szreiber zaprasza mieszkańców regionu do udziału w konkursie "Kolorowy balkon".

Szczegóły konkursu

Regulamin konkursu

znalezionych: 358 na 30 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
NEWSLETTER
 
 
środa 04  października  2023Copyright © 2007-2010 by WS