strona główna2021-10-06 

Kolejna firma dofinansowana ze środków LGD

W dniu 5 października br. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w obecności Członka Zarządu Województwa Łódzkiego – Pana Andrzeja Górczyńskiego podpisano kolejną umowę w ramach poddziałania 19.2 ,,Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętych inicjatywą LEADER w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Z unijnych środków dofinasowanie otrzyma Pani Bożena Świtek na działalność gospodarczą, polegająca na stworzeniu kompleksowej i konkurencyjnej firmy, która świadczyć będzie usługi gastronomiczne. Nowa firma będzie funkcjonować na terenie gminy Wieruszów na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania „Między Prosną a Wartą”. Przyznana kwota pomocy wynosi 70 000,00 zł.2021-09-21 

Są pieniądze na infrastrukturę rekreacyjną i kulturalną

7 podmiotów z obszaru działania naszej LGD otrzyma środki na realizację zadań w zakresie rozwoju infrastruktury kulturalnej i rekreacyjnej. Są to grantobiorcy wybrani w ramach projektu grantowego Infrastruktura kulturalna i rekreacyjna na terenie LGD "Między Prosną a Wartą”. Projekt grantowy realizuje Stowarzyszenie „Między Prosną a Wartą” – LGD w ramach swojej Lokalnej Strategii Rozwoju.

Więcej o projekcie grantowym znajduje się TUTAJ2021-08-26 

Webinarium dla przedsiębiorców

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym webinarium pn. „Przedsiębiorco, inwestuj w firmę! – instrumenty zwrotne dla MŚP”. Celem webinarium jest przedstawienie wybranych form wsparcia zwrotnego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z województwa łódzkiego.

Najbliższe webinarium odbędzie się w następującym terminie:

  • 7 września 2021 roku w godz. 10:00 – 11:00 (rekrutacja do 2.09.2021 r.) – organizator: Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu;

W przypadku chęci wzięcia udziału w webinarium, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego TUTAJ   pod przyciskiem "Weż udział"
Informujemy o możliwości zapewnienia tłumacza języka migowego podczas spotkania. Potrzebę taką wystarczy zaznaczyć w formularzu zgłoszeniowym. Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o udziale w webinarium decydować będzie kolejność zgłoszeń. Po dokonaniu rejestracji za pomocą formularza zgłoszeniowego zostanie wysłane potwierdzenie udziału w webinarium wraz z technicznymi informacjami na temat sposobu połączenia. W przypadku pytań prosimy o kontakt z organizatorem.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sieradzu

ul. Rynek 14, 98-200 Sieradz

tel. +48/ 43 678 40 80, +48/ 43 822 89 25

Godziny otwarcia:

poniedziałek w godz. 8:00-18:00

wtorek - piątek w godz. 8:00-16:00

LPISieradz@lodzkie.pl

www.rpo.lodzkie.pl, www.funduszeeuropejskie.gov.pl

 2021-08-17 

Są pieniądze na infrastrukturę rekreacyjną i kulturalną

10 sierpnia br. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego w obecności Pana Andrzeja Górczyńskiego – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego Pani Prezes naszej LGD Teresa Piotrowicz podpisała umowę o realizacji przez „Między Prosną a Wartą” kolejnego projektu grantowego. W ramach tej umowy grantobiorcy rozwiną ogólnodostępną infrastrukturę rekreacyjną i kulturalną.2021-08-03 

Wędrówki po ziemi łodzkiej


Mieszkańców Wieruszowa zapraszamy na bezpłatny wyjazd do Uniejowa i Łodzi.
Realizator zadania Fundacja SALIX
Zadanie realizowane w ramach: Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego


  więcej >>


2021-06-23 

Dobre praktyki

Zapraszamy do zapoznania się z opisem wybranych operacji zrealizowanych przez beneficjentów, którzy środki na swoje przedsięwzięcia otrzymali za pośrednictwem "Między Prosną a Wartą" - Lokalna Grupa Działania w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Opisane zadania stanowią tzw. „dobre praktyki” oznacza to, że mogą być inspiracją dla innych organizacji oraz lokalnych społeczności do podjęcia działań na rzecz identyfikowania i rozwiązywania problemów.

TUTAJ prezentujemy "dobre praktyki"2021-06-10 

Ogrody i ogródki - konkurs wojewódzki

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Szreiber zaprasza mieszkańców regionu do udziału w konkursie "Ogrody i ogródki".

Szczegóły konkursu

Regulamin konkursu2021-06-10 

Kolorowy balkon - konkurs

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Szreiber zaprasza mieszkańców regionu do udziału w konkursie "Kolorowy balkon".

Szczegóły konkursu

Regulamin konkursu2021-06-10 

Zmiana kryteriów wyboru operacji - konsultacje społeczne

LGD dokonała zmiany kryteriów wyboru operacji:

  • innych niż operacje w ramach projektu grantowego oraz inne niż operacje w zakresie podejmowania lub rozwijania działalności gospodarczej,
  • w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.
Zgodnie z obowiązującą procedurą zmiany zostają poddane konsultacjom społecznym. Zapraszamy do zapoznania się ze zmianami i wyrażenia swojej opini: KONSULTACJE SPOŁECZNE


2021-06-07 

Informacja na temat możliwości wystąpienia o zmianę umowy o przyznaniu pomocy przez beneficjentów podejmujących działalność gospodarczą

W związku z przekazanym przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w dniu 31 maja 2021 r. formularzem aneksu do umowy o przyznaniu pomocy dla operacji w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” w zakresie podejmowania działalności gospodarczej, które wynikają z istotnych zmian warunków przyznania i wypłaty pomocy wprowadzonych rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 3 marca 2021 r. zmieniającym rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach niektórych działań i poddziałań objętych Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w związku z zakażeniami wirusem SARC-CoV-2 pragniemy poinformować o możliwości wystąpienia przez obecnych Beneficjentów pomocy z wnioskami o zmianę zawartych umów.

Źródło: www.lodzkie.pl

  więcej >>


2021-06-02 

Umowy o przyznaniu pomocy w ramach inicjatywy Leader

W dniu 31 maja br. dwóch Beneficjentów z terenu Lokalnej Grupy Działania „Między Prosną a Wartą” w obecności Pana Andrzeja Górczyńskiego – Członka Zarządu Województwa Łódzkiego podpisało umowy o przyznaniu pomocy na operacje w zakresie podejmowania działalności gospodarczej w ramach PROW 2014-2020.  Pomoc w kwocie 70 000 zł na otwarcie warsztatu samochodowego otrzymał Pan Maciej Kałuża oraz Pan Tomasz Mikołajczyk, który w ramach uzyskanego dofinansowania planuje rozpocząć działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług budowlanych.

Źródło: www.lodzkie.pl2021-06-02 

Biuro nieczynne

W dniu 4 czerwca 2021r. (piątek) biuro „Między Prosną a Wartą” – Lokalnej Grupy Działania w Wieruszowie będzie nieczynne.

 

znalezionych: 339 na 29 stronach
<<< poprzednia -   1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11   - następna >>>
NEWSLETTER
 
 
sobota 13  kwietnia  2024Copyright © 2007-2010 by WS