strona główna
2019-06-19 

Dodatkowe pieniądze dla przedsiębiorczych


4 lokalne grupy działania z terenu województwa łódzkiego otrzymają dodatkowe środki przeznaczone na wsparcie przedsiębiorczości w ramach działania LEADER na lata 2014-2020.

W środę 12 czerwca 2019 r Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz przedstawiciele wyróżnionych lokalnych grup działania podpisali umowy o przyznaniu dodatkowych środków. Do „Między Prosną a Wartą”  trafi 620 tys. zł. To premia za aktywność i efektywną  realizację Lokalnej Strategii Rozwoju.

Dodatkowe pieniądze otrzymają 4 LGD z województwa łódzkiego. To duże wyróżnienie, gdyż w wojewódzkim jest 17 lokalnych grup działania.

Marszałek przekazał wyróżnienia w imieniu Ministerstwa Rolnictwa. - Są to środki, które adresujemy do przedsiębiorców, którzy potrafią dzięki nim stworzyć lepszy produkt – powiedział Grzegorz Schreiber. - Potrafią podnieść wartość swojego miejsca pracy, i z tego się cieszymy, bo to wszystkim nam służy. Projekt miękki jest adresowany do ludzi, po to aby wzmacniać ich aktywność kulturalną czy sportową. To jest bardzo ważne i bardzo się z tego cieszymy.

Uważam, że nasza grupa działania jest bardzo potrzebna, bo dzięki temu te 6 mln zł, które udało nam się w tym rozdaniu wprowadzić na nasz teren, trafiło do ludzi – mówiła Marzena Kaczmarek, kierownik biura LGD „Między Prosną a Wartą”. - Dziś do tych pieniędzy doliczamy 620 tys. zł: mało i niedużo? Trudno powiedzieć. Potrzeby na pewno byłyby większe, ale ponieważ nagroda jest przyznawana proporcjonalnie do określonych budżetów, tyle akurat przypadło nam w udziale. Ten nabór będzie przeznaczony tylko i wyłącznie dla przedsiębiorców. Pewnie w naszym przypadku będzie to działanie związane z podjęciem działalności gospodarczej, bo to zadanie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

Spotkanie z marszałkiem województwa, przedstawicielami wyróżnionych LGD oraz samorządowcami obyło się w przebudowanej sali GOK w Czastarach. Przebudowy dokonano ze środków, które GOK otrzymał za pośrednictwem „Między Prosną a Wartą” – LGD. To właśnie wymierny przykład współpracy samorządu z LGD, co podkreślił wójt Dariusz Rejman.

Spotkanie uświetnił Duet akordeonowy Grzegorz i Roman (Grzegorz Olszewski i Roman Sawicki) prezentując wiązanki utworów opartych o muzykę ludową. Poczęstunek przygotowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kolonii Dzietrzkowice, Krajanki i Mieleszyna.


wróć
  

Ta strona przeglądana była 1950465 razy.
Copyright © 2007-2010 by WS