2008-09-24

Niedługo Walne Zgromadzenie

2 października odbedzie się Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia "między Prosną a Wartą" - Lokalna Grupa Działania. Zebranie odbedzie się w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie w sali nr 27 o godz. 16.00 .W przypadku braku quorum zebranie odbędzie sie w drugim terminie. Termin drugiego terminu to 2 października 2008 godz . . .

2008-09-15

Plener Rzeźbiarko Malarski Województwa Łódzkiego zakończony

Zorganizowany w Powiecie Wieruszowskim IX Plener Rzeźbiarsko - Malarski Województwa Łódzkiego dobiegł końca. W niedzielę 14 września w Internacie Szkół Rolniczych w Lututowie odbyło się podsumowanie pleneru.Ze strony organizatorów i gospodarzy w spotkaniu uczestniczyli Sekretarz Powiatu Pan Stefan Pietras, przedstawiciel Stowarzyszenia "Między Wartą a Prosną" Lokalna Grupa Działania Pan Wiesław Świątkowski, Wójt Gminy Lututów Pan Józef Suwara, Dyrektor Zespołu Szkół Rolniczych Pani Grażyna Boryczka, Prezes Rejonowego Banku Spółdzielczego Pan Marian Fita, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Lututowie Pan Wacław Zabłocki (będący jednocześnie aktywnie uczestniczacym w plenerze artystą rzeźbiarzem) . . .

2008-09-10

Rozpoczął się plener artystyczny w Lututowie

7 września rozpoczął się Plener Rzeźbiarsko Malarski Województwa Łódzkiego.Plener otrzymał dotację Zarządu Województwa Łódzkiego w ramach konkursu na wsparcie realizacji zadań publicznych z zakresu kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Do finansowania przyłączyło się Starostwo Powiatowe w Wieruszowie . . .

2008-08-21

Znany jest harmonogram warsztatów partnerstwa lokalnego

Przypominamy, że warsztaty partnerstwa lokalnego są formą konsultacji społecznych mających na celu identyfikację potrzeb lokalnego środowiska. Dadzą one podstawę do stworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru "Między Prosną a Wartą". LSR będzie wdrażana w latach 2009-2013 na terenie naszej LGD . . .

2008-08-21

Gminy w LGD

Dnia 19 sierpnia 2008 r. odbyło się spotkanie wójtów gmin obszaru „Między Prosną a Wartą” z przedstawicielami naszej LGD. W spotkaniu wziął udział Starosta Wieruszowski Pan Andrzej Szymanek oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Pani Marzena Kaczmarek i Pan Rafał Barszczewski . . .

2008-08-18

LEADER w Czastarach

Zaczęły się zapowiadane spotkania w ramach tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju. Pierwsze spotkanie odbyło się w 12 sierpnia br. w Czastarach. Zebranie prowadzili przedstawiciele naszego Stowarzyszenia. Uczestniczyli w nim członkowie samorządu gminnego, przedsiębiorcy oraz mieszkańcy Gminy Czastary. W spotkaniu wziął udział Starosta Wieruszowski Pan Andrzej Szymanek . . .

2008-07-21

Foto pod patronatem starosty

Starosta Wieruszowski objął patronatem honorowym, konkurs fotograficzny „Wakacje w obiektywie”. Celem konkursu jest ukazanie w sposób ciekawy i oryginalny wakacyjnych wspomnień oraz promowanie talentów fotograficznych. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących mieszkańców z obszaru działania Stowarzyszenia „Między Prosną a Wartą” . . .

2008-07-15

Targi Rolne "W sercu Polski"

W dniu 13.07.2008 roku Stowarzyszenie „Między Prosną a Wartą” - Lokalna Grupa Działania wraz ze Stowarzyszeniem Agroturystycznym Ziemi Wieruszowskiej, Starostwem Powiatowym oraz Kołem Gospodyń Wiejskich z Dzietrzkowic wzięło udział w Ogólnopolskich Targach Rolnych - „W sercu Polski” organizowanych przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach . . .

2008-07-10

Wizyta przedstawicieli LGD na Słowacji

W dniach 05-09 marca 2008 roku przedstawiciele Stowarzyszenia „Miedzy Prosną a Wartą” Lokalna Grupa Działania przebywali w Żywcu. Wizyta miała na celu wymianę doświadczeń pomiędzy naszą LGD, a LGD „Żywiecki Raj”. W trakcie spotkania zostały pokazane prezentacje multimedialne obrazujące dorobek obu Lokalnych Grup Działania . . .

2008-07-09

Szkolenie dla rolników

W lutym 2008 r w ramach realizacji projektu Rozwój obszarów wiejskich obszaru "Między Prosną a Wartą" w Dzietrzkowicach odbyło się szkolenie dla rolników. Tematem szkolenia było opracowanie i wdrażanie podwyższonych norm hodowli trzody chlewnej. Wykładowcą był Kierownik katedry Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu Pan prof . . .