2009-02-09

Kolejny wniosek otrzymał dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego

Kolejny wniosek złożony przez nasze stowarzyszenie w konkursie o dofinansowanie w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki został rozpatrzony pozytywnie. Od lutego 2009 roku na terenie Powiatu Wieruszowskiego jest realizowany projekt „Edukacja z mapą i kompasem" .
Projekt powstał w związku z inicjatywą oddolną zgłoszoną przez Uczniowski Klub Sportowy „GROM” w Sokolnikach, Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Junior” w Ochędzynie, Parafialny Uczniowski Klub Sportowy „Jutrzenka” w Pichlicach oraz grupę osób zajmujących się amatorskim uprawianiem Radioorientacji Sportowej i Biegów na Orientację z terenu Powiatu Wieruszowskiego . . .

2009-02-07

Nowe turnieje sportowe w ramach projektu "Wygrajmy razem"

W lutym 2009 r. w Szkole podstawowej w Żdżarach odbędą się dwa turnieje sportowe w ramach projektu Wygrajmy Razem. 21 i 22 lutego rozegrany zostanie Turniej Piłki Siatkowej, a tydzień później Turniej Koszykówki. Informacja o tym w jaki sposób można zgłaszać swój udział w zawodach ukaże się wkrótce w "Tygodniku Powiatowym", na naszej stronie Internetowej oraz na plakatach w Gminie Bolesławiec . . .

2009-01-13

Walne Zgromadzenie przyjęło Lokalną Strategię Rozwoju

W dniu 12.01.2009 r. Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia zaakceptowało kierunki rozwoju przyjęte w Lokalnej Strategii Rozwoju. Przyjęta została uchwała zatwierdzająca LSR dla naszej LGD.
Teraz Strategia zostanie złożona do Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi wraz z wnioskiem o przyznanie pomocy w ramach działania 4 . . .

2009-01-12

Powstaje Lokalna Strategia Rozwoju

Trwają prace związane z opracowaniem Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru działania Stowarzyszenia „Między Prosną a Wartą” LGD. Szczegółowy opis - zakładka „Lokalna Strategia Rozwoju„

2008-12-10

Kolejne spotkanie warsztatowe dotyczace LSR.

9 grudnia w Zespole Szkół Zawodowych im. St. Staszica w Wieruszowie odbyło się spotkanie podsumowujące cykl warsztatów partnerstwa lokalnego, które przeprowadzone zostały przez naszą LGD w sierpniu i wrześniu bieżącego roku .W spotkaniu uczestniczyło 46 osób, z których większość już wcześniej aktywnie wzięła udział w warsztatach partnerstwa lokalnego na terenie poszczególnych gmin . . .

2008-11-18

Zmiana siedziby Stowarzyszenia

Informujemy, że nastąpiła zmiana siedziby Stowarzyszenia "Między Prosną a Wartą" Lokalna Grupa Działania. Obecnie Stowarzyszenia ma swoje biuro pod adresem:
98-400 Wieruszów, Rynek 1-7 pok. 27 i 19.

Zmianie uległy również numery telefonów komórkowych:
- tel . . .

2008-11-14

TOUR SALON 2008

Podczas dziewiętnastej już edycji największych w Polsce targów turystycznych –Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, które odbyły się w dniach 16 – 18 października 2008r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, swoją ofertę turystyczną prezentował Powiat Wieruszowski . . .

2008-11-12

Zakończenie konkursu fotograficznego

20 paźdiernika w Siedzibie Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyło się zakończenie konkursu fotograficznego "Wakacje w obiektywie". W spotkaniu, na które zostali zaproszeni wszyscy laureaci konkursu wziął udział przedstawiciel Starosty Wieruszowskiego Sekretarz Powiatu Pan Stefan Pietras, Pani Maja Dzięglewska współorganizator oraz fundator nagród, a także przedstawiciele naszej LGD Pani Marzena Kaczmarek - Kierownik Biura i Wiesław Światkowski . . .

2008-10-03

Walne Zebranie Członków "Między Prosna a Wartą" -LGD

W dniu 02.10.2008 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego odbyło się Walne Zgromadzenie Stowarzyszenia „Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania.
Stowarzyszenie zakończyło realizację pilotażowego programu na rzecz rozwoju wsi LEADER + pełnym sukcesem, dlatego też poczyniono już kroki do wejścia w następny etap – Oś IV LEADER Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich . . .

2008-09-26

Nowe projekty

Stowarzyszenie "Między Prosną a Wartą" Lokalna Gupa Działania otrzymało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na realizacje dwóch projektów w ramach działania 7.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Sa to projekty "Razem raźniej" i "Wygrajmy razem".
Szczegóły na stronach poświęconych wyłacznie tym wnioskom ( odnośniki po prawej stronie) . . .