2009-12-29

„AKADEMIA LIDERÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU”

Centrum Zrównoważonego Rozwoju w Łodzi zaprasza na bezpłatne szkolenia „AKADEMIA LIDERÓW ZRÓWNOWAŻONEGO ROZWOJU” skierowane do przedstawicieli administracji publicznej, organizacji pozarządowych oraz innych organizacji i instytucji lokalnych, a także do aktywnych mieszkańców województwa łódzkiego, którzy chcą nabyć umiejętności stosowania narzędzi i mechanizmów zrównoważonego rozwoju . . .

2009-12-22

24 grudnia 2009 r.- dniem wolnym

KOMUNIKAT

Zgodnie z uchwałą Zarządu „Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania w sprawie ustalenia dnia wolnego
za dzień 26.12.2009 r. informujemy, iż
w dniu 24 grudnia 2009r. biuro stowarzyszenia
będzie nieczynne . . .

2009-12-22

Finał Powiatowego Konkursu Fotograficznego “Powiatowe wędrówki śladami pałaców, dworów i obiektów sakralnych”

W dniu 10 grudnia 2009 r. o godz.14.00 w siedzibie biblioteki powiatowej odbył się finał Powiatowego Konkursu Fotograficznego "Powiatowe wędrówki śladami pałaców, dworów i obiektów sakralnych", ogłoszonego przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wieruszowie przy współpracy z "Między Prosną a Wartą" - Lokalna Grupa Działania oraz “Studiem Fotografii” Patrycja Maja Dzięglewska . . .

2009-12-03

Szkolenie dla "Między Prosną a Wartą" - LGD z zakresu "małych projektów"

W dniu 23 listopada 2009 r., odbyło się w Wieruszowie, organizowane przez Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego szkolenie dla beneficjentów działania 4.1/413 Wdrażanie lokalnych strategii w ramach Osi 4 LEADER, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 . . .

2009-08-25

Ropoczynamy nowy projekt

Z przyjemnościa informujemy, że nasze stowarzyszenie otrzymało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Społecznego do projektu "W krainie wiedzy". Projekt jest realizowany w ramach działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Projekt jest skierowany do mieszkańcow Gminy Lututów . . .

2009-07-20

Konkurs dla gimnazjalistów

Warszawa, lipiec 2009 r

Szanowni Państwo,

Fundacja Instytut na rzecz Ekorozwoju ma przyjemność poinformować Państwa,
że dnia 9 września 2009 r. rozpocznie się III edycja konkursu pn. „Obszar Natura 2000 skarbem regionu”.

W tym roku konkurs kierujemy do uczniów i ich nauczycieli ze szkół gimnazjalnych w Polsce . . .

2009-07-20

Ogólnopolski konkurs "Przyjazna wieś"

Szanowni Państwo

Plan działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich przewiduje organizację ogólnopolskiego konkursu

"Przyjazna wieś"

- najlepszy projekt zrealizowany na terenach wiejskich w zakresie infrastruktury przy wsparciu środków unijnych . . .

2009-07-14

Szkolenie w Mikorzynie

W dniach 08.07-10.07.2009 r. pracownicy Biura Stowarzyszenia uczestniczyli w szkoleniu poświęconym zarządzaniu projektami współfinansowanymi przez Unię Europejską.

Organizatorem szkolenia był sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego mieszczący się w Departamencie Funduszu Rozwoju Obszarów Wiejskich Urzędu Marszałkowskiego . . .

2009-07-02

Szkolenie w ramach projektu "Łódzkie modele wiejskich partnerstw lokalnych
na rzecz rozwoju ekonomii społecznej"

do udziału w szkoleniach w ramach projektu

„Łódzkie  modele  wiejskich partnerstw  lokalnych  na  rzecz rozwoju  ekonomii  społecznej”

Stowarzyszenie „Między Prosną a Wartą”– Lokalna Grupa Działania ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w Projekcie Łódzkie modele wiejskich partnerstw lokalnych na rzecz rozwoju ekonomii społecznej" . . .

2009-06-24

Konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne

Urząd Marszałkowski w Łodzi - Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich oraz Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach ogłaszają:

„Wojewódzki konkurs na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne”

W konkursie mogą brać udział rolnicy prowadzący gospodarstwo rolne i świadczący usługi agroturystyczne w ramach działalności nierolniczej stanowiącej dodatkowe źródło dochodu (liczba pokoi gościnnych nie przekracza pięciu), którzy fakt wynajmu pokoi w gospodarstwie rolnym zgłosili w Urzędu Gminy do „ewidencji innych obiektów, w których są świadczone usługi hotelarskie" (Ustawa o usługach turystycznych (art . . .