2010-03-19

Nabór na operacje "Odnowa i rozwój wsi" - zakończony

16 marca został zakończony nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś 4 LEADER, działanie 4.1/413  Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju na operacje odpowiadające warunkom przyznawania pomocy w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” . . .

2010-03-15

Pierwsze szkolenie za nami

W dniu 8 marca 2010 r. w sali sesji Starostwa Powiatowego w Wieruszowie odbyło się szkolenie dla pracowników, Członków Zarządu oraz Rady Programowej "Między Prosną a Wartą" - Lokalna Grupa Działania. Podczas szkolenia, które finasowane było ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego jego uczestnicy mogli  zaznajomić się m . . .

2010-03-15

Nabór na "małe projekty" zakończony.

8 marca został zakończony nabór wniosków na operacje, które nie odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach Osi 3 PROW, ale przyczyniają się do osiągnięcia celów tej osi, tzw. "małe projekty. Łacznie wpłynęły 23 wnioski. Wnioski zostaną rozpatrzone pod względem zgodności z naszą LSR przez Radę "Między Prosną a wartą" . . .

2010-03-09

Informacja dla mieszkańców Gminy Czastary

„Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania   informuje, że  szkolenie zaplanowane na 11 marca 2010 r. dla mieszkańców Gminy Czastary zostało przesunięten na dzień 15 marca 2010 r. tj. poniedziałe. Pozostałe założenia odnośnie planowanego szkolenia pozostają bez zmian . . .

2010-03-02

Szkolenie dla rolników, osób fizycznych i mikroprzedsiębiorców w zakresie mozliwości przyznania pomocy z unii europejskiej

„Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania  zaprasza do uczestnictwa w szkoleniach lokalnych leaderów z zakresu możliwości ubiegania się o środki z Europejskiego Funduszu Rolnego w ramach działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.
W ramach planowanych szkoleń przewiduje się przekazanie informacji na temat:

• Warunków i trybu przyznawania oraz wypłaty pomocy finansowej w ramach operacje „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” oraz „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” . . .

2010-03-02

Szkolenie dla pracowników, członków Zarządu i Rady Programowej "Między Prosną a Wartą" - Lokalna Grupa Działania.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 8 marca 2010 r. w godzinach od 930 do 1630 „Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania przewiduje realizację zadania pn. „Szkolenie dla pracowników, członków Zarządu i Rady Programowej” . . .

2010-02-22

Doradztwo w biurze LGD również w godzinach popołudniowych

„Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania w odpowiedzi na postulaty przedstawicieli organizacji pozarządowych informuje, że doradztwo w biurze LGD w dniach: 23.02.2010 r. (wtorek) i 25.02.2010 r. (czwartek) świadczone będzie w godzinach od 700 do 1800 . . .

2010-02-17

Wyprzedzające finansowanie projektów realizowanych w ramach osi 4 Leader

W związku z licznymi pytaniami odności możliwość otrzymania środków finansowych w postaci wyprzedzającego finansowania kosztów kwalifikowalnych ponoszonych w związku z realizacją operacji w ramach działań osi 4 Leader PROW 2007-2013 wynika z ustawy z dnia 22 września 2006 r. o uruchamianiu środków pochodzących z budżetu Unii Europejskiej przeznaczonych na finansowanie wspólnej polityki rolnej (Dz . . .

2010-02-16

LGD na Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu

W dniach 12-14 luty 2010 roku przedstawiciele „Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Turystycznych we Wrocławiu. Impreza, podczas której ponad 12 tysięcy odwiedzających pojawiło się we wrocławskiej Hali Stulecia, okazała się świetną okazją do promocji działalności lokalnej grupy działania jak również założeń Naszej Lokalnej Strategii Rozwoju . . .

2010-01-29

Bezpłatne doradztwo świadczone w biurze LGD

DORADZTWO !!!

Uprzejmie informujemy, iż w okresie od 1 lutego 2010 r. do 7 marca 2010 r. osoby, którzy zechcą wnioskować o środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich będą mogły korzystać z doradztwa świadczonego w biurze „Między Prosną a Wartą” – Lokalna Grupa Działania . . .